Iepazīsti dzelzceļa posmu Baloži — Rīga un purva bānīti

Baloži
Bez vecuma ierobežojuma
5 h
Легко
LV
13 km

Описание
мероприятия

Kūdras ieguve Medemu purvā sen vairs nenotiek. Tomēr vēl kūdras bānīša ceļš ir ļoti maz saglabājies līdz mūsdienām. Dosimies pa pēdām bijušām dzelzceļa posmiem un meklēsim kūdras bānīti un vietas, kas palikušas neskartas vai grūti atrodamas.
Apskatīsim — Tīraines ciema veidošanās vēsturi, kas ir cieši saistīta ar purvu. Apskatīsim Medema purvu un uzzināsim sīkāk par purvu veidošanos procesiem un kūdras ieguvi. Gar dzelzceļa līniju Rīga — Jelgava apskatīsim vairākas Rīgas apkārtnes.  iepazīsim dzelzceļu pieturu vēsturi, uzzināsim kur atrodas vienīgā igauņu skola Latvijā un daudzus citus interesantus faktus.
Plašā Medema kūdras purva vidū starp smilšu kāpām īsi pēc Otrā pasaules kara tika izveidota kūdras fabrika “Baloži”, ko būvēja vācu karagūstekņi. Mūsdienās šeit ir entuziastu saglabāts šaursliežu dzelzceļš ar 2,5 km agrākā sliežu ceļa.
Tikšanās vieta pie autobusa pieturas ,,Baloži»
Adrese: Rīgas iela 6, Baloži
Starp Baložiem un Rīgu kursē 23. autobuss.
Izbraukt ar vēsturisko kūdras bānīti Baložos iespējams dažas dienas gadā konkrētos datumos.

Var noderēt lietussargs vai lietusmētelis, rezerves apavi vai zeķes – ceļš vedīs pa ļoti dažādiem segumiem. Būs slapjas vietas un dubļi.

Līdzi ņemam uzkodas un dzērienus. Pa ceļam būs grūti atrast veikalus un labierīcības.

Хотите организовать
особенный поход?

Предлагаю услуги организации индивидуальных походов. Походы – это прекрасная возможность активно отдохнуть, подвигаться, насладиться природой и испытать новые приключения, а также расширить свои знания в области географии, геологии, истории и биологии.

Подать заявку