Olaine
10 km
5 stundas
Bez vecuma ierobežojuma
Viegls
Latviešu valoda

Viegls

Grūts

# Maršruti iedvesmai
# Militārais mantojums
# Pamestas vietas

Iepazīsti Olaines apkārtni

Olainē norisinājās nozīmīgas kaujas 1. pasaules kara laikā, tagad šeit var atrast dažādus karavīru piederumus un  šampaniešu pudeles. Dosimies un atradīsim šo vietu.

Apskatīsim – 1. pasaules kara un padomju laiku interesantākās vietas Olaines apkārtnē. Nocietinājumus un ierakumus, kas saglabājušies no Pirmā Pasaules kara. Pilsēta ir slavena ar ķīmisko rūpniecību, kas aizsākās sešdesmitajos gados, un šeit ir atrodami rūpnīcu rajoni. Olainē ir arī pamestas rūpnīcu teritorijas un dzelzceļi.

Tikai šajā pārgājienā un apmeklēsim ekskluzīvu, līdz šim publiskai apskatei nepieejamu kūdras rūpnīcu un tajā ietilpstošo militāru padomju laika būvi. Būs iespēja izstaigāt telpas un ,,atgriezties uz brīdi Padomju laikos”.

Starts un finišs Olaines dzelzceļa stacijā.
Automašīnu var novietot Olaines dzelzceļa stacijas tuvējā apkārtnē.

 

Vēlams vilkt apģērbu, kuru nebaidīsities sasmērēt un domājot par odiem.  Ieteicami rezerves apavi vai zeķes. Var noderēt arī lietussargs vai lietusmētelis.

Ceļš vedīs pa ļoti dažādiem segumiem.

Līdzi ņemam uzkodas un dzērienus. Pārgājiena sākumā un beigās būs viegli pieejami veikali un labierīcības.

Vēlies organizēt
īpašu pārgājienu?

Piedāvāju rīkot individuālus pārgājienus. Atceries, ka pārgājieni ir lieliska iespēja aktīvi izkustēties, iespēja izjust dabas burvību un jaunus piedzīvojumus, kā arī papildināt zināšanas ģeogrāfijā, ģeoloģijā, vēsturē un bioloģijā.