Mārupītes apkārtnes dabas krāšņums un tās vēsture

Mārupe
Bez vecuma ierobežojuma
līdz 4 stundām
10 km
Viegls
Latviešu

Kā ainaviski skaistākās vietas pārgājienā būs vēsturiskie apstādījumi (alejas, dižkoki) pie senajām muižām un Mārupītes krastos redzamie Eiropas nozīmes aizsargājamie biotopi – melnalkšņu staignājs un mēreni mitrās pļavas. 2011. gada vasarā Mārupītē notika viena no nopietnākajām ekoloģiskām katastrofām Latvijā.
Pārgājiens noslēgsies pie Māras dīķa Rīgas pilsētā, kur uz upītes, līdz pat 1924.gadam, atradās vienas no senākajām Rīgas dzirnavām – Māras dzirnavas (sākotnēji sauktas par Marijas dzirnavām), kas mūsdienās zināmas no Rutku Tēva romāna “Trīs vella kalpi”. Pārgājienā iepazīsim Bieriņu apkaimi, muižiņas un citus interesantus vēstures objektus.

Tikšanās vieta: 25. maršruta autobusu pietura “Mārupe” (Rožu iela 2, Mārupe). Šeit ir ērti novietot auto, bet pasākumu beigsim Rīgā pie Māras dīķa.

Gaidāmie pārgājieni

Šobrīd nav aktuālu pārgājienu.

Vēlies organizēt īpašu pārgājienu?

Piedāvāju rīkot individuālus pārgājienus. Atceries, ka pārgājieni ir lieliska iespēja aktīvi izkustēties, iespēja izjust dabas burvību un jaunus piedzīvojumus, kā arī papildināt zināšanas ģeogrāfijā, ģeoloģijā, vēsturē un bioloģijā.

Pieteikties