7 dienas

Viegls

Grūts

Pārgājiens uz Eiropas tālāko ziemeļu punktu Norvēģijā no 15. septembra līdz 22. septembrim

Piedāvāju doties izzinošā un ainaviskā braucienā uz Eiropas tālākajiem ziemeļiem, uz Nordkapu Norvēģijā.
Ja arī Tu vēlies redzēt ziemeļbriežus, satikt īstus sāmu tautas pārstāvjus, redzēt sniegotus kalnus, ieelpot to pašu Ziemeļu Ledus okeāna gaisu, kuru elpo leduslāči, un nonākt līdz pasaules malai ejot nesteidzīgā pārgājienā pa kalnu takām, tad šis ir kā radīts tieši tev.
Brauciens paredzēts tieši septiņas diennaktis no piektdienas, 15. septembra vakara līdz pat 22. septembra vakaram. Brauciens paredzēts deviņvietīgā busiņā. Būsim divi gidi un septiņi ceļotāji.
Īsumā par programmu:
15. septembrī plkst. 22:00 izbraucam no Rīgas. Varam vienoties par ērtāko savākšanas vietu individuāli, ja esat kaut kur pa ceļam mūsu maršrutam.
16. septembrī 6:00 prāmis no Tallinas uz Helsinkiem. Divu stundu ceļojums ar prāmi ļaus izlocīt kājas, pabrokastot tiem, kuriem patīk agrās brokastis un nedaudz atgūties pirms tālākā ceļa. Pa ceļam apskatīsim Vanuvuori dabas taku un uzkāpsim skatu tornī.
22:00 ierodamies naktsmītnē Rukas pilsētā.
17. septembrī izbraucam 8:00, lai jau 13:00 būtu Inari ciematā un apmeklētu Sāmu muzeju Siida. Muzejā ir divas mūsdienīgas ekspozīciju zāles un brīvdabas ekspozīcija, kas vēsta par sāmu tautas vēsturi un sadzīvi. Muzejā arīdzan ir iespēja paēst kafejnīcā un nopirkt suvenīrus. Šeit kopumā mēs pavadīsim apmēram divas stundas. Tā kā līdz plkst. 21:00 mums jānokļūst līdz kempingam, tad jau ap 15:00 dosimies tālāk. Pa ceļam aizvien vairāk redzēsim kalnus un aizvien mazāk mežus. Šī diena būs bagāta arī ar tuneļiem gan cauri kalniem, gan zem jūras šauruma, lai sasniegtu Māgerejas salu.
18. septembrī plānojam nesteidzīgu rīta cēlienu un došanos uz abiem tālākajiem ziemeļu punktiem – Nordkapu un Knivskjelodenu. Nordkaps noteikti būs tūristu pārpilns, bet tādēļ ne mazāk iespaidīgs, jo tā tomēr ir vairāk kā 300 metrus augsta klints. Pēc tam dosimies pārgājienā uz Knivskjelodenu, kas ir vēl par nepilnu pusotru kilometru tālāk uz ziemeļiem nekā Nordkaps. Šeit mēs mērosim nepilnus 20 kilometrus (nedaudz vairāk kā 9 km turp un nedaudz vairāk kā 9 km atpakaļ). Vakarā apmeklēsim Honigsvagas pilsētu, iepazīsim vietējo krodziņu piedāvājumu un iepirksimies lielveikalā.
19. septembrī būs iespēja izvēlēties no trim scenārijiem – palikt kempingā un baudīt apkārtnes kalnu un vietējā ciema burvību, doties uz pilsētu un iepazīt tās piedāvājumu vai doties vēl vienā 22 kilometrus garā pārgājienā līdz Māgerejas salas tālākajam austrumu punktam (11 km turp, 11 km atpakaļ). Kopumā arī šī diena būs nesteidzīga un paredzēta salas dabas baudīšanai.
20. septembrī izbrauksim ap 9:00 no rīta, lai dotos uz Rovaniemi pilsētu Somijā. Šī vieta ir slavena ar Ziemassvētku vecīša ciematu un tā atrašanos tieši uz ziemeļu polārā loka. Lai ceļš līdz šai vietai būtu interesantāks, mēs dosimies turp cauri Altas pilsētiņai, kas atrodas Norvēģu jūras krastā. Tāpat redzēsim arī burvīgus kalnus, straujas kalnu upes, Āfrikas savannai un Amerikas prērijām līdzīgus skatus un baudīsim to, ko sniedz Norvēģijas daba un labās kvalitātes ceļi. Nakšņosim triju istabu kotedžā un beidzot atkal varēsim baudīt somu pirti.
21. septembrī startēsim ap 9:00 un dosimies uz Oulu pilsētu, apskatīsim tās centru un vietējo pludmali. Pēc tam dosimies uz Jiveskiles pilsētu un izstaigāsim tās tuvumā esošo Kanavuori dabas taku. Ap 20:00 ieradīsimies mūsu naktsmītnē, kas būs jauks kalnu namiņš ar somu pirti un skatu uz apkaimi no pašas kalna virsotnes.
22. septembrī izbrauksim ap 9:00 un dosimies uz Helsinkiem. 14:00 paredzēts divu stundu brauciens ar prāmi uz Tallinu. Tallinā būs neliela pauze benzīntankā un dosimies uz Latviju. Ap plkst. 22:00 plānojam ierasties Rīgā.
Pārgājienos līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzēm, var noderēt rezerves zeķes un apavi.
Tā kā nakšņošana paredzēta dažādās vietās, obligāti jāņem līdzi savu gultasveļu vai guļammaisu, jo ne visās naktsmītnēs tas tiek nodrošināts.
Obligāti jāņem līdzi derīgas pases vai ID kartes, telefoni, lādētāji un/vai “powerbankas”, personīgie medikamenti.
Ēdināšana netiek nodrošināta, bet visās naktsmītnēs būs iespēja pašiem gatavot sev brokastis un vakariņas, varēs paēst arī prāmjiem un pa ceļam piestāsim benzīntankos, ātrās ēdināšanas vietās un lielveikalos. Tā kā mums līdzi būs gāzes prīmuss, tad abu lielo pārgājienu maršrutu tālākajos punktos mēs varēsim sagatavot karstu ūdeni vai pagatavot līdzi paņemto ēdienu.
Kopumā visas takas ir pieveicamas arī bez lielas fiziskas sagatavotības un lielas pieredzes, tomēr katram pašam ir jāuzņemas atbildību par savām spējām un jāapzinās savu spēju robežas.
Katram pašam jāparūpējas par sev atbilstošāko ceļojumu apdrošināšanu un jāsagādā EVAK kartes.
Šī brauciena dalības maksa ir 700 EUR. Dalības maksā ietilpst ceļojuma maršruta plānošana un visu organizatorisko darbu veikšana, divu gidu darbs, vieta deviņvietīgā busiņā, degviela, prāmja biļete no Tallinas uz Helsinkiem un no Helsinkiem uz Tallinu, naktsmītnes atbilstoši šajā aprakstā minētajam. Papildus izdevumi ir ieejas maksa Sāmu muzejā Sīda (līdz 15 EUR), ieejas maksa Nordkapa apmeklētāju centrā (aptuveni 29 EUR), ēšana, suvenīri un citi personīgie izdevumi. Somijā norēķini notiek eiro naudā, bet Norvēģijā ir norvēģu kronas. Iesakām paņemt līdzi skaidru naudu, bet pārsvarā visur pieņem arī bankas kartes.

Vēlies organizēt
īpašu pārgājienu?

Piedāvāju rīkot individuālus pārgājienus. Atceries, ka pārgājieni ir lieliska iespēja aktīvi izkustēties, iespēja izjust dabas burvību un jaunus piedzīvojumus, kā arī papildināt zināšanas ģeogrāfijā, ģeoloģijā, vēsturē un bioloģijā.