Rāmkalni
17 km
5 stundas
Bez vecuma ierobežojuma
Vidējs
Latviešu valoda

Viegls

Grūts

# Latvijas daba un piekraste

Pārgājiens gar Lojas un Gaujas upi Murjāņu apkārtnē

Gaujas senlejas sākums atrodas pie Abula ietekas Gaujā, bet tās beigu daļa – pie Murjāņiem. Kaut arī savu maksimālo dziļumu (85 m) Gaujas senleja sasniedz pie Siguldas, arī pie “Rāmkalniem” redzamie skati ir iespaidīgi. No “Rāmkalniem” līdz Murjāņu sporta ģimnāzijai ir ainaviski skaistākais Lojas ielejas posms.

Apskatīsim – 1978. gadā tapušo kamaniņu trasi, kas veidota no koka, skaistās smiļšakmens klintis un upes līkumus, pamesto ūdeļu fermu un kopā ar stāstiem baudīsim dabu.

Maršuta sākums un noslēgums pie ,,Ramkālniem”.

Sabiedriskais transports: starp Siguldu un Rīgu ir regulāra autobusu satiksme. Tuvākā autobusu pietura ,,Sēnīte”  (Valmieras un Vidzemes šosejas krustpunkts).
Līdz Rāmkalniem no autobusa pieturas ir aptuveni 1,5 km jeb līdz 20 minūšu gājiens.

Ņemam līdzi uzkodas un dzērienus pusdienām, ēdīsim pa ceļam ejot gar upes krastu vai kāda no labiekārtotām atpūtas vietām.
Veikals pieejams tikai ,,Ramkālnos”
Noderēs binoklis – apkārtnē varēs vērot putnus.

Apģērbam nav noteiktu prasību. Var noderēt lietussargs vai lietusmētelis, rezerves apavi vai zeķes – ceļš vedīs pa ļoti dažādiem segumiem. Dažviet var būt slidenas vietas un dubļi. Ieteicams ņemt līdzi labus pārgājienu apavus. Apaviem vajadzētu būt ar diezgan cietu zoli, lai varētu droši pārvietoties pa nelīdzenu apvidu un sniegainām (ziemā) nogāzēm. Apaviem jābūt  elpojošiem un mitrumizturīgiem.

Vēlies organizēt
īpašu pārgājienu?

Piedāvāju rīkot individuālus pārgājienus. Atceries, ka pārgājieni ir lieliska iespēja aktīvi izkustēties, iespēja izjust dabas burvību un jaunus piedzīvojumus, kā arī papildināt zināšanas ģeogrāfijā, ģeoloģijā, vēsturē un bioloģijā.